تا اطلاع ثانوی تمامی سفارشات در واتساپ انجام میشود(کلیک کنید)

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با دوربین Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با دوربین Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

مدتی است که بین فیلمبرداران با دوربین های DSLR یا دوربین های بدون آینه لرزشگیر های تک دستی مد شده است و بسیاری از کاربران از این لرزشگیر ها استفاده می نمایند چرا که ابعاد و وزن بسیار کمی داشته و نسبت به لرزشگیر های بزرگ بازار حمل آسان تری دارند. نام یکی از این لرزشگیر ها ژیون کرین 2 نام دارد که تا قبل از عرضه ی دی جی آی رونین اس ، ژیون کرین 2 تنها انتخاب کاربران در بازار ایران بود. اما با ورود لرزشگیر جدید DJI به نام Ronin S انتخاب کمی سخت شده است. به همین جهت این موضوع تصویرگستر را بر آن داشته تا در این پست این دو لرزشگیر را در مقابل هم  مقایسه کرده تا به دو سوال اصلی شما کاربران جواب دهد که کدام را بهتر است بخرم؟ و یا با امدن رونین اس، کرین 2 خود را بفروشم و یک رونین اس بخرم؟

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

برای شروع از نقاط قوت لرزشگیر DJI Ronin S نسبت به Zhiyun Crane 2 شروع میکنیم.

اولین چیزی که در نگاه اول بین این دو لرزشگیر به چشم میخورد کیفیت ساخت آن است که در اینجا کیفیت ساخت Ronin S بهتر از کرین 2 میباشد. اما بید به ایم موضوع نیز اشاره نمود که رونین اس اندکی از لرزشگیر ژیون کرین 2 سنگین تر است.

مورد دیگری که بسیار از موردم در مورد این دو لرزشگیر صحبت میکنند راحت دیدن صفحه نمایش دوربین است. در این مورد نیز برتری با Ronin S میباشد چرا که با طراحی بهتر خود و پایین قرار دادن موتور لرزشگیر نسبت به صفحه نمایش این موضوع را حل کرده و نسبت به Crane 2 صفحه نمایش دوربین را بهتر می تواند دید.

از نقاط قوت دیگر Ronin S میتوان به گریپ خوش دست تر آن نسبت به Crane 2 اشاره نمود.

در مورد مدت زمان نصب این لرزشگیر ها نیز باید بگوییم که تقریبا به یک اندازه زمان میبرد. اما مسئله ای که وجود دارد ایناست که اگر بخواهید از دوربین بزرگتری همانند دوربین کانن 1DX Mark II بر روی لرزشگیر ژیون کرین 2 استفاده نمایید باید یک پلیت بزرگتر به صورت جداگانه خریداری نمایید و پلیت قبلی را برداشته و پلیت بزرگتر را جای گذاری نمایید به همین جهت وقت بیشتری نسبت به نصب دوربین کانن 1DX Mark II بر روی رونین اس نیاز است.

از دیگر ویژگی های رونین اس این است که میتوان گریپ را از آن جدا نمود. این مسئله به حمل آسان تر آن بسیار کمک مینماید.

همچنین در رونین اس امکان چرخش دوربین به صورت 360 درجه ای است که در ژیون کرین 2 چرخش دوربین به 45 درجه به سمت چپ و راست محدود شده است.

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

خب تا به این جا در مورد نقاط قوت Ronin S صحبت کردیم، حال نوبت به نقاط قوت لرزشگیر Crane 2 میرسد.

از بزرگترین نقطه قوت کرین 2 نسبت به رونین اس قیمت ان میباشد که ارزانتر میباشد.

همانطور که گفته شد کرین 2 اندکی سبک تر است. وزن این لرزشگیر در حدود 3.6 کیلوگرم است حال ان که در رونین اس این میزان به 4 کیلوگرم میرسد.

بحث دیگر در این لرزشگیر ها طول عمر باتری است. در هر بار شارژ کامل Crane 2 میتوانید از آن به مدت 18 ساعت استفاده نمایید. در مورد Ronin S با هر بار شارژ کامل تا 12 ساعت برای شما کار میکند.

نقطه قوت دیگر کرین 2 جای قرار گیری چرخ فوکوس آن است. که در جای گاه بهتری قرار گرفته و با یک دست هم میتوان لرزشگیر را گرفت و هم از چرخ فوکوس استفاده کرد اما برای این کار در رونین اس باید از هر دو دست استفاده نمایید.

لوازم جانبی هایی که برای ژیون کرین 2 در بازار وجود دارد بسیار بیشتر از رونین اس است. البته باید به ین موضوع اشاه نمود که رونین اس از کرین 2 جدید است و لوازم جانبی های آن نیز  در آینده طراحی و عرضه خواهد شد.

تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S
تفاوت بین لرزشگیر دوربین Crane 2 با Ronin S

 

حال بهتر است در مورد تفاوت های این دو صحبت کنیم که لزوما نقاط قوت و ضعف محسوب نمیشوند.

در جلوی لرزشگیر دوربین رونین است یک تریگر قرار دارد که 3 عملکرد متفاوت را به رونین اس میدهد. با یک بار فشار دادن آن لرزشگیر بر روی حالت Lock Mode قرار میگیرد و با دو بار فشار دادن دوربین به وضعیت اولیه خود بر میگردد و در اخر با سه بار فشار دادن تریگر دوربین به طرف شما بر میگردد و حالت سلفی قرار خواهد گرفت.

در مورد نحوه شارژ نیز باید گفت که در کرین 2 باید باتری ها را از آن جدا کرد و در شارژر قرار داد ام در رونین اس همانند گوشی هوشمند توسط یک کابل آن را شارژ می تواند کرد و نیازی به جداسازی باتری نیست.

به هر دوی این لرزشگیر ها میتوان مانیتور به صورت جداگانه متصل نمود. در مورد میزان تحمل وزن این دو لرزشگیر نیز باید گفت تا حدودی نزدیک به هم هستند. در کرین 2 میزان تحمل 3.1 کیلوگرم و در رونین اس 3.6 کیلوگر است.

اما مهم تر از همه ی این ها عملکرد این لرزشگیر ها و نحوه کار کردن با آنها میباشد. برای درک این موضوع ویدئویی برای شما تهیه نموده ایم که با دیدن کامل آن میتوانید به آن پی ببرید.

 

برای خرید و یا مشاهده مشخصات کامل این دو لرزشگیر میتوانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

لرزشگیر دوربین ژیون کرین 2

لرزشگیر دوربین رونین اس

سایت رسمی DJI

سایت رسمی Zhiyun

3/5 - (2 امتیاز)

نظرات (1)

علیپور

ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

phone۶۶۷۶۱۷۸۶ - ۰۲۱ formارتباط در واتس آپ