تا اطلاع ثانوی تمامی سفارشات در واتساپ انجام میشود(کلیک کنید)

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

در بسیاری از موارد پیش انده که می خواهید عکسهای با کیفیت و خلاقانه از وسایل کوچک ، غذا ، محصولات و … بگیرید و آن را در شبکه های اجتماعی به نمایش عموم بگذارید و یا بخواهید از این طریق محصول خود را به فروش برسانید اما هزینه لازم برای خرید وسایل عکاسی گران قیمت و دانش کافی برای عکاسی از این محصولات را نداشته باشید. در این مقاله می خواهیم درباره محصولای صحبت کنیم که ارزان قیمت بوده و استفاده از آن بسیار راحت است و و میتواند شما را به انچه که میخواهید برساند.

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد
خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

خیمه نور

خیمه نور یکی از وسایل نورپردازی در عکاسی است که میتوان با استفاده از آن عکس هایی بی نظیر را از وسایل و محصولات خود برای اهداف مختلف نظیر عکاسی صنعتی تبلیغاتی و … خلق کنید. این وسیله از پارچه های نیمه شفاف در تمامی اطرف خود تشکیل شده است که به عنوان دیفیوزر عمل میکند. و میتواند منبع نوری شما را شکل دهد و آن را نرم کند. از این وسیله هم عکاسان حرفه و هم تازه کاران میتواننند اتسفاده نمایند. خیمه های نور در ابعاد متنوع هستند و بسته به نوع کار و اندازی وسیله مورد نظر برای عکاسی مورد استفاده قرار میگیرند. در این وسیله امکان عوض کردن بک گراند و تغیرر رنگ دادن آن با استفاده از فون عکاسی وجود دارد. خیمه نور میتواند ساده باشد و یا از نوع LED دار که در این حالت  دارای LED در داخل خود برای نورپردازی دارا است.

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد
خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

روش راه اندازی

کافی است خیمه نور را باز کرده و آن را بر روی میز بگذارید. سپس نور های خود را در محل مورد نظر و آن گونه که میخواهید قرار دهید. جلوی خیمه باز است که میتوانید محصول خود را در آن قرار بدهید سپس دوربین خود در جلو خیمه قرار دهید و تنظیمات لازم را برای عکاسی در دوربین خود لحاظ کنید و شروع به عکاسی نمایید.

خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد
خیمه نور چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

نکات لازم برای گرفتن عکس های بهتر با استفاده از خیمه نور

  1. حتما یک ست نور داشته باشید. اگر میخواهید محصولات خود را در اینترنت به فروش برسانید بهتر است نور هایتان یکسان باشد تا نتیجه بهتری بگیرید.
  2.  بهتر است دوربین را روی سه پایه قرار دهد که از لرزش دوربین جلوگیری میکند و میتواند به شما امکان عکاسی با دیافراگم باز تر در صورت نیاز و یا ایزو پایین تر برای داشتن عکس با کیفیت استفاده نمایید.
  3. از جبران نردهی استفاده نمایید چرا که اگر از حالت خودکار استفاده نمایید دوربین مقدار زیادی فضای روشن را در عکس میبیند و و سعی به تعادل رساندن مناطق سفید و سیاه میکند و به همین جهت پرده سفید شما به رنگ خاکستری تبدیل میکند پس اگر از محصولی با بک گراند سفید عکاسی مینمایید بهتر است نور دهی را افزایش دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
  4. از لنز واید استفاده نکنید. لنز واید به دلیل اعوجاجی که در عکس ایجاد میکند باعث دفرم شدن سوژه میشود. پس بهتر است برای جلوگیری از این مشکل از لنز هایی با فاصله کانونی بزرگ تر استفاده نمایید که معمولا از فاصله کانونی 50 میلیمتر بالا تر باشد.
  5. با دقت کادر بندی کنید و مطمئن باشید سوژه به درستی در کادر قرار گرفته و فضای خالی زیادی در اطراف آن وجود ندارد.
  6. سعی کنید از محصول خود از زوایای مختلف عکس بگیرید که بتوانید بعد از آن از میان آن ها بهترین را انتخاب نمایید و یا میتوانید چند عکس از زوایای مختلف محصول در اینترنت قرار دهید.
  7. بهتر است از عمق میدان بالا برای عکاسی استفاده نمایید و معمولا آن را در f/11 به بالا قرار دهید. این موضوع باعث میشود که کل محصول شما در فوکوس قرار گرفته و شارپ باشد.
  8. سعی کنید با فرمت RAW عکاسی کنید. این کار باعث میشود که در ادیت عکس بتوانید خروجی با کیفیت تری بگیرید و عکس با کیفیت تری داشته باشید
  9. از نرم افزار های ادیت عکس برای پردازش استفاده نمایید مخصوصا اگر از زیمنه سفید بخواهید در عکستان استفاده نمایید چرا که داشتن زمینه سفید محض اندکی دشوار است و نیز مند تجهیزات نورپردازی بیشتری میباشد.

شما میتوانید انواع خیمه های نور را در ابعاد مختلف از فروشگاه تصویر گستر تهیه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
phone۶۶۷۶۱۷۸۶ - ۰۲۱ formارتباط در واتس آپ